Nowy Mystagogia Benedicti. Wielka Noc Zmartwychwstania Zobacz większe

Mystagogia Benedicti. Wielka Noc Zmartwychwstania

Nowy produkt

Wydawnictwo: ORDO ET PAX
Autor: Papież Benedykt XVI
ISBN:
Format: A5
Liczba stron: 243
Wydanie: marzec 2021

Więcej szczegółów

10 Przedmioty

31.52 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Przedstawiamy najważniejszy tom naszej serii wydawniczej. Po Wielkim Poście i Wielkim Tygodniu, nadchodzi Wielka Noc Zmartwychwstania Pańskiego – moment absolutnie najważniejszy w roku liturgicznym i wydarzenie, które jest kluczem do zrozumienia siebie samego jako chrześcijanina. Kompletne teksty wystąpień Benedykta XVI z tych kilku dni w ciągu roku, ze wszystkich lat jego pontyfikatu, zebrane w jednym tomie stanowią bezcenne kompendium papieskiego nauczania na temat Chrystusowego zwycięstwa dokonanego nad śmiercią, zwycięstwa poprzez zmartwychwstanie, które stanowi sedno chrześcijańskiego orędzia i wiary. (…) Wszystkie inne tajemnice uobecniane w liturgii wypływają z Paschy Chrystusa i ku niej prowadzą. A wszystko po to, aby uświadomić wiernym, że Pascha Chrystusa jest jednocześnie i naszą (ks. M. Rosik ze wstępu do książki).

Do tego opisu dołączmy słowa samego Benedykta XVI, który w homilii podczas mszy świętej z okazji swoich 85 urodzin i rocznicy chrztu, już po ustąpieniu z urzędu, powiedział: Wiem, że jest światło Boga, że On zmartwychwstał, że Jego światło jest silniejsze od wszelkich ciemności; że dobroć Boga jest silniejsza od wszelkiego zła tego świata. I to pomaga mi iść naprzód pewnie. To pomaga nam iść naprzód. Benedykt XVI naucza więc dalej – swoim przykładem i swoją niezachwianą wiarą. Papież używający, jak wiemy, słów w tak precyzyjny i nierzadko powściągliwy sposób, w tym momencie staje się świadkiem i mówi o swojej wierze prosto i odważnie: “Wiem” i pokazuje, że wiara w Chrystusa jest prawdą o człowieku, jego życiu. Papież Benedykt XVI jak zawsze w punkt i pełen światła i nadziei. Polecam.

Tom zawiera jedną, dotychczas niepublikowaną w języku polskim homilię, wygłoszoną podczas mszy świętej w Kaplicy Redemptoris Mater z udziałem delegacji VI Światowego Spotkania Rodzin w Meksyku.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Mystagogia Benedicti. Wielka Noc Zmartwychwstania

Mystagogia Benedicti. Wielka Noc Zmartwychwstania

Wydawnictwo: ORDO ET PAX
Autor: Papież Benedykt XVI
ISBN:
Format: A5
Liczba stron: 243
Wydanie: marzec 2021