Medjugorie (DVD) Zobacz większe

Medjugorie (DVD)

Nowy produkt

Wydawnictwo: Rafael
Reżyseria: JESUS GARCIA
ISBN: 978-83-67719-08-7
Format: DVD
Czas trwania: 127 minut
Wydanie: marzec 2023
Lektor: polski

Więcej szczegółów

5 Przedmioty

21.01 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Przeszło 40 lat temu w małej, ukrytej pośród gór wiosce w Bośni zdarzyło się coś, co Kościół do tej pory próbuje w pełni zrozumieć. 24 czerwca 1981 roku grupa nastolatków miała doświadczyć mistycznego spotkania z Matką Bożą. Objawienia, jak twierdzili, miały się wielokrotnie powtarzać.

O wydarzeniach zrobiło się głośno, komunistyczne władze Jugosławii zaczęły prześladować widzących, a Kościół przyjął postawę bardzo sceptyczną… Wieść o przesłaniu Maryi z Medjugorje, która przedstawiła się widzącym jako Królowa Pokoju, powoli jednak ogarniała cały świat. Na miejsce zdarzenia zaczęli przybywać pielgrzymi. Wielu z nich twierdzi, że Medjugorje zmieniło ich życie.

Dziś Watykan stoi na stanowisku, że choć na ostateczne stanowisko w sprawie objawień jeszcze za wcześnie, to Medjugorje jest pełnoprawnym miejscem kultu. Film Medjugorje to próba odkrycia fenomenu tego miejsca, nazywanego przez niektórych „przedsionkiem nieba”, i jednocześnie pozycja obowiązkowa dla każdego, komu bliskie są objawienia maryjne. Twórcy w barwny sposób opisują historię wydarzeń, skrupulatnie analizują ewoluujący stosunek Kościoła do nich, a także ukazują wzruszające świadectwa ludzi, dla których Medjugorje stało się punktem zwrotnym w życiu. Medjugorje to film, który pozwala dotknąć tajemnicy.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Medjugorie (DVD)

Medjugorie (DVD)

Wydawnictwo: Rafael
Reżyseria: JESUS GARCIA
ISBN: 978-83-67719-08-7
Format: DVD
Czas trwania: 127 minut
Wydanie: marzec 2023
Lektor: polski