Jezus. Bóg i Człowiek Zobacz większe

Jezus. Bóg i Człowiek

Nowy produkt

Wydawnictwo: WAM
Autor: Raniero Cantalamessa OFMCap
ISBN: 978-83-277-3143-2
Format: 124×194 mm
Liczba stron: 128
Wydanie: maj 2023
Oprawa miękka

Więcej szczegółów

5 Przedmioty

30.17 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Chrystus odkrywany na nowo przez jednego z największych współczesnych teologów

Raniero Cantalamessa odpowiada na pytanie o to, w kogo tak naprawdę wierzymy, gdy w Credo wyznajemy, że „w Jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego Jednorodzonego (…), który stał się Człowiekiem”.

Papieski kaznodzieja przygląda się Jezusowi z bliska, nie po to, by kogoś do Niego przekonać, nawrócić, ale po to, by zachęcić do osobistego spotkania z Panem. To spotkanie jest możliwe tylko za sprawą Ducha Świętego, który pozwala poznać Chrystusa w personalny, intymny sposób, który zmienia bieg życia.

Cantalamessa nieszablonowo i przenikliwie pisze o relacji z takim właśnie Jezusem – żywym, autentycznym i obecnym, który jest z jednej strony znany i nieznany, ten sam, a jednocześnie stale nowy.

Musimy zadać sobie pytanie: Jezus jest dla mnie Osobą czy tylko postacią? Postacie, jak Juliusz Cezar, Leonardo da Vinci, Napoleon – to ktoś, o kim można mówić i pisać, ile się chce, ale z którym i do którego nie sposób jest mówić. Niestety, dla przeważającej większości chrześcijan Jezus jest postacią, a nie Osobą. Jest przedmiotem całego szeregu dogmatów, doktryn czy herezji…

Jeśli jednak pozostaniemy na płaszczyźnie wiary obiektywnej, nie rozwijając relacji egzystencjalnej z Jezusem, będzie On wobec nas na zewnątrz, docierając do rozumu, lecz nie do serca, należąc, mimo wszystko, do przeszłości. Między nami a Nim pozostanie dwa tysiące lat różnicy…

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Jezus. Bóg i Człowiek

Jezus. Bóg i Człowiek

Wydawnictwo: WAM
Autor: Raniero Cantalamessa OFMCap
ISBN: 978-83-277-3143-2
Format: 124×194 mm
Liczba stron: 128
Wydanie: maj 2023
Oprawa miękka