Moja Ziemia Święta Zobacz większe

Moja Ziemia Święta

Nowy produkt

Wydawnictwo: Bernardinum
Autor: Jan Gać
ISBN: 978-83-8127-350-3
Format: 145 x 205 mm
Stron: 332
Wydanie: luty 2020 r.
Oprawa miękka

Więcej szczegółów

9 Przedmioty

31.43 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Podróż do Ziemi Świętej można odbyć na różne sposoby. Zależy to od wielu okoliczności, oczekiwań, przygotowań i wewnętrznej formacji pielgrzyma, jako że pątnictwo do ziemskiej ojczyzny Jezusa winno być czymś więcej aniżeli zwykłym podróżowaniem po miejscach ciekawych i egzotycznych. Winno być nawiedzaniem miejsc, które chrześcijaninowi, nawet gdy nigdy wcześniej tam nie był, są przecież mniej lub bardziej znane z tytułu jego przynależności do chrześcijańskiego kręgu kulturowego.

Owocem licznych pobytów autora książki w Ziemi Świętej jest próba otwarcia się na wewnętrzną mowę nawiedzanych tam miejsc. Ażeby dane miejsce posiadło moc pełniejszego przemówienia do intelektu człowieka podróżującego, należy w tym konkretnym wojażowaniu wypracować w sobie świadomość biblijną, nie wystarczy posiąść wiedzę archeologiczną i historyczną. Tę świadomość biblijną kształtuje lektura Pisma Świętego. I z takim to przewodnikiem odbywał autor podróże po kraju będącym ziemską ojczyzną Jezusa.

Tytuł książki „Moja Ziemia Święta” sugeruje, że jest to bardzo osobisty zapis relacji zadzierzgniętych pomiędzy autorem a nawiedzanymi miejscami biblijnymi. Podróż tę odbywamy w kontekście archeologicznym i historycznym, ale też w oprawie piękna przyrody, czemu autor poświęca wiele miejsca dla podkreślenia, jak fascynującym miejscem jest ziemska ojczyzna Jezusa.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Moja Ziemia Święta

Moja Ziemia Święta

Wydawnictwo: Bernardinum
Autor: Jan Gać
ISBN: 978-83-8127-350-3
Format: 145 x 205 mm
Stron: 332
Wydanie: luty 2020 r.
Oprawa miękka