Warto uprawić seks małżeński Zobacz większe

Warto uprawić seks małżeński

978-83-89282-72-9

Nowy produkt

Wydawnictwo Jerozolima

Autor Jacek Pulikowski

Książka posiada IMPRIMATUR
ISBN 978-83-89282-72-9
Format: 13x20 cm;
Ilość stron: 298 s.

Więcej szczegółów

10 Przedmioty

22.75 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Od Wydawcy:

Kolejna książka Jacka Pulikowskiego z małżeńskiego cyklu Warto… przekonuje nas, że warto zadbać o sferę współżycia małżeńskiego:
Jeżeli jednak ktoś pragnie przeżywać nie tylko szybko przemijające, powierzchowne, naskórkowe, zwierzęco dzikie doznania, a głęboką radość, prawdziwie ludzką, płynącą ze zjednoczenia cielesnego z ukochaną osobą drugiej płci – współmałżonkiem – musi ten „seks” uczłowieczyć. Musi (nie ma innego wyjścia) podjąć trud „uprawy”, musi zapewnić odpowiedni klimat, by z pierwotnej dżungli uczynić pełen piękna i harmonii, owocujący szczęściem ogród.

Pielęgnacja sfery płciowości, jak przekonuje autor, to zadanie na całe życie:
Prawdziwe szczęście osiągają ludzie wolni, a więc ci, którzy posiadają siebie, panują nad sobą, dysponują sobą, swym ciałem i odpowiednio wykorzystują płciowość. [....] Płciowość jest terenem sacrum. [...] Nie ma drugiej takiej dziedziny, w której małżeństwo tak bezpośrednio z Bogiem współpracuje. […] Ci, dla których życie dziecka jest ważniejsze od doznań seksualnych, nierzadko w bardzo krótkim czasie otrzymują nagrodę w postaci rosnącej głębi więzi, komunii osób. W efekcie przeżywane przyjemności są niejako wzmocnione, pogłębione rosnącą głębią więzi psychicznej i duchowej. Więź psychiczna i duchowa nie ma granic i może wzrastać (i powinna) do końca życia. W tym tkwi tajemnica, że tylko w trwałym związku (małżeństwie) więź i radość seksualna mogą wzrastać aż do śmierci.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Warto uprawić seks małżeński

Warto uprawić seks małżeński

Wydawnictwo Jerozolima

Autor Jacek Pulikowski

Książka posiada IMPRIMATUR
ISBN 978-83-89282-72-9
Format: 13x20 cm;
Ilość stron: 298 s.