Wyprzedaż! Dzieje Kościoła w Polsce Zobacz większe

Dzieje Kościoła w Polsce

Nowy produkt

Egzemplarze mają porysowane okładki

Wydawnictwo PARK

Autor Andrzej Wiencek

ISBN 978-83-7553-277-7

Ilość stron 550

Okładka twarda

Więcej szczegółów

5 Przedmioty

19.99 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Zdumiewająca konstatacja ? brak popularnej, łatwej w odbiorze książki o historii polskiego Kościoła w księgarniach ? była pierwszą przyczyną powstania monografii, którą właśnie kierujemy do rąk czytelników. Wprawdzie można było znaleźć kilka szczegółowych opracowań z licznymi przypisami,
indeksami i odwołaniami do źródeł. Można też było napotkać historię Kościoła pod redakcją Jerzego Kłoczowskiego. Inne, znacznie starsze opracowania, reprezentujące stan wiedzy z lat 50. XX wieku, ze sztandarowym dziełem ks. Bolesława Kumora, znaleźć można było już tylko w bibliotekach i antykwariatach. Książki te, a właściwie dzieła naukowe, przeznaczone były dla wąskiej grupy specjalistów: historyków, teologów, politologów i nie funkcjonowały na szerokim rynku czytelniczym.
Naszym zamiarem było opracowanie książki o przyjaznej formie, wzbogaconej licznymi zdjęciami oraz ilustracjami, napisanej językiem zrozumiałym dla każdego. Rozmaite odniesienia do obyczajów, prezentacja kultury i sztuki opisywanych okresów, jak również przedstawienie sylwetek osób zasłużonych dla Kościoła miały przybliżyć charakter i wieloaspektowość omawianych epok. Nade wszystko jednak zależało nam na pokazaniu stałości instytucji, która mimo burzliwej historii i wewnętrznych konfliktów przetrwała ponad tysiąc lat. Mamy nadzieję, że odbiorca, przyzwyczajony już do nowoczesnych, pięknie ilustrowanych książek, na taką właśnie publikację czekał.

Serdecznie dziękuję i gratuluję Wydawnictwu nowej książki poświęconej "Dziejom Kościoła w Polsce". Wydawcy udało się połączyć wyraźnie popularyzacyjny cel - chęć dotarcia do możliwości powszechnego odbiorcy - z wysokim poziomem naukowym i fachowością opracowania tematu, gwarantowaną przez grono wybitnych uczonych: autorów i konsultantów.

(-) Stanisław Kardynał Dziwisz
Kraków, 15 września 2008

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Dzieje Kościoła w Polsce

Dzieje Kościoła w Polsce

Egzemplarze mają porysowane okładki

Wydawnictwo PARK

Autor Andrzej Wiencek

ISBN 978-83-7553-277-7

Ilość stron 550

Okładka twarda