Nowy RAFAEL 500 Zobacz większe

RAFAEL 500

Nowy produkt

Wydawca:Wydawnictwo JEDNOŚĆ
ISBN:978-83-8144-382-1
Autor:Fabio Scaletti
Tłumaczenie:Krzysztof Stopa
Stron:304
Oprawa:twarda, z obwolutą
Format:250 x 335 mm
Rok wydania:2021


Więcej szczegółów

10 Przedmioty

91.00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Rafael to mistrz, który wyniósł sztukę na najwyższe poziomy, ponieważ ukazana w jego dziełach idea piękna może uchodzić za uniwersalną. Nic więc dziwnego, że twórczość genialnego artysty włoskiego renesansu od pokoleń cieszy się niesłabnącą popularnością, wciąż przyciągając rzeszę zachwyconych nią odbiorców. W 2020 roku minęło 500 lat od śmierci Rafaela, co stało się szczególną okazją do wydania niniejszego albumu z reprodukcjami jego dzieł: od młodzieńczych prac po ostatnie, stanowiące jego testament.
Możemy zatem prześledzić cztery główne etapy w twórczości artysty: okres umbryjski pod kierunkiem Perugina, pobyt we Florencji pod urokiem Leonarda da Vinci, lata rzymskie naznaczone wrażliwością na nowinki Michała Anioła, a za pontyfikatu Leona X fascynacją antykiem. Rafael przejmując nauki innych mistrzów i będąc wnikliwym obserwatorem otaczającego go świata, po swojemu to wszystko przetwarza i zwraca w odnowionej, wręcz zachwycającej formie, oczywiście sam pozostając "kamieniem węgielnym, milowym i probierczym w historii sztuki".
Album przybliża sylwetkę i dorobek wielkiego artysty, uwzględnia też najnowsze badania dotyczące datowania oraz autorstwa przypisywanych mu dzieł. Jest przy tym prawdziwą ucztą dla oka, bo jak podkreśla autor publikacji "przystąpmy do poznawania Rafaela, mistrza nad mistrzami, w sposób, który najbardziej przystoi malarzowi: otwierając bardziej oczy niż uszy".

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

RAFAEL 500

RAFAEL 500

Wydawca:Wydawnictwo JEDNOŚĆ
ISBN:978-83-8144-382-1
Autor:Fabio Scaletti
Tłumaczenie:Krzysztof Stopa
Stron:304
Oprawa:twarda, z obwolutą
Format:250 x 335 mm
Rok wydania:2021