Podręcznik do nauki religii dla II klasy szkoły podstawowej "Kochamy Pana Jezusa"

Podręcznik do nauki religii dla II klasy szkoły podstawowej "Kochamy Pana Jezusa"

Wydawnictwo Św. Stanisława
Redakcja: ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski
ISBN: 978-83-7422-547-2
Zatwierdzenie przez komisję wychowania katolickiego: Podręcznik nr KR-12-01-/10-KR-10/13
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 132
Format: 205x265
Oprawa: miękka

Więcej szczegółów


12.60 zł brutto

978-83-7422-547-2

987 dostępnych

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również ...

Od Wydawcy:

Oddajemy w Wasze ręce podręcznik oraz ćwiczenia do nauki religii w klasie drugiej pt. Kochamy Pana Jezusa. W ten sposób chcemy Was wspierać w poznawaniu i Bożych tajemnic podczas kolejnego roku nauki w szkole podstawowej. Będzie to czas odkrywania Bożej miłości,
która przemienia każdego człowieka. (...) poznamy lepiej znaczenie modlitwy Ojcze nasz, spojrzymy bliżej na tajemnicę grzechu i Bożego przebaczenia oraz będziemy sobie jeszcze lepiej uświadamiać obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Będzie to bowiem kolejny rok przygotowania dzieci do pełnego spotkania z Jezusem w Eucharystii.
Przewodniczką w tej trudnej i pięknej drodze poznawania Boga, który nas kocha, będzie błogosławiona Aniela Salawa, patronka drugoklasistów. Ona bowiem, oddając swe siły, czas, uśmiech tym, którzy tego potrzebują w bardzo prosty i czytelny sposób pokazuje nam co to znaczy kochać Boga i ludzi. Gdy uważnie popatrzymy wokół siebie, zobaczymy wiele sytuacji, w których jak Anielka, możemy służyć innym pomocą, dobrym słowem, uśmiechem i modlitwą. Będzie to okazja, by w podobny sposób pokazać innym,że naprawdę Bóg jest miłością, a my trwamy w Jego miłości.
Kochamy Pana Jezusa – to hasło, które ma bardzo konkretne, życiowe znaczenie. Jezus jest bowiem dla nas najdoskonalszym przykładem gotowości do ofiary i miłosierdzia bez granic, miłości do Boga Ojca i do wszystkich ludzi. Życzymy aby ten rok nauki religii w szkole, jej pogłębiania w domu oraz w Kościele, przyczyniał się do tego, że zagości w naszych sercach Boża, radosna miłość, otwierająca na świat i przyjmująca drugiego człowieka.
Autorzy

Przykładowe tematy katechezy:
* Z bł. Anielą w szkole i w domu
* Noe słucha Boga
* Ojcze nasz - ucz nas walczyć z pokusami
* Z Zacheuszem przemieniamy nasze życie

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.