Religia sp 5 latek podr.dla ucznia - Jesteśmy dziećmi Bożymi

Religia sp 5 latek podr.dla ucznia - Jesteśmy dziećmi Bożymi

Wyd Św. Wojciech
red.: ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak
ISBN:978-83-7516-405-3

Liczba stron:108
Wymiary:202 x 265 mm
Oprawa:broszura

Więcej szczegółów


12.80 zł brutto

978-83-7516-405-3

19 dostępnych

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również ...

Od Wydawcy:


AZ-03-01/10/P0-1/11
Numer programu:AZ-0-01/10 Data zatwierdzenia podręcznika: 18.07.2011r.

Podręcznik podzielony jest na pięć działów i zawiera 31 jednostek lekcyjnych. Każda z nich rozmieszczona jest na dwóch kolorowych stronach. Przejrzysta oprawa graficzna podręcznika z dziecięcymi bohaterami, którzy pomagają dziecku zrozumieć przekazywane treści, sprawia, że każde dziecko będzie chętnie z podręcznikiem pracować.

Punktem wyjścia do przeprowadzenia zajęć jest codzienne doświadczenie dziecka, a następnie łagodne przejście w wymiar religijny. W treści podręcznika szczególny nacisk położony jest na podmiotowość ucznia oraz indywidualizację procesu edukacyjnego.
W tej fazie rozwoju szczególną rolę w procesie edukacji pełni zabawa. Dlatego jest ona punktem wyjścia w przybliżeniu zagadnień religijnych.
Zaproponowane sposoby prowadzenia zajęć dostosowane są do możliwości percepcyjnych pięcioletniego dziecka. Szata graficzna jest radosna, uśmiecha się do dziecka, dzięki temu pobudza jego wyobraźnię i zainteresowanie poruszaną tematyką, oraz pomogą w zapamiętaniu najważniejszych treści.
Metody zajęć praktycznych - rysowanie, kolorowanie, lepienie, malowanie, służą ekspresji uczuć dziecka, są sposobem jego wypowiedzi. W realizacji tych zajęć pomogą naklejki, strony do kolorowania, w które wyposażony jest podręcznik.

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.